Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.

VYNO FERMENTACIJA (RAUGINIMAS)

Sutraiškytas uogas ar vaisus susipilkite į fermentacinį indą.

Kitame inde pasiruoškite cukraus sirupą. Cukrų  (pagal receptą) ištirpinkite karštame vandenyje. Įsitikinkite, kad cukrus pilnai ištirptų. Gautą cukraus sirupą užpilkite ant sutraiškytų uogų ar vaisių. Jei indas gavosi ne pilnas pripilkite 20 ˚C vandens. Jei netelpa padalinkite į kelis indus. Viską gerai išmaišykite.

Kai misos temperatūra nukrenta iki 45˚C (ne aukščiau) supilkite paruoštą pektino fermentą ir gerai išmaišykite. Palikite ramiai stovėti 2 val. (ne trumpiau).

Po 2 valandų (kai leidžia temperatūra) supilkite paruoštas vyno mieles su maistingosiomis medžiagomis ir gerai išmaišykite. Fermentacinį indą sandariai uždarykite ir įstatykite rauginimo vamzdelį su vandeniu. Pastatykite indą šiltoje 20-23˚C patalpoje. DĖMESIO! Nestatykite ant šaltų grindų ar prie šildymo įrenginių.

Fermentacija prasideda panašiai po 12 val. Tai matosi kuomet per rauginimo vamzdelį išeina burbuliukai.    Tik prasidėjus fermentacijai indo apačioje atsiranda šiek tiek sulčių. Dabar, jei naudosite hidrometrą, reikia pasisemti šiek tiek sulčių (kad tilptų į kolbą) iš indo dugno ir pasimatuoti cukringumą. Parodymus būtinai užsirašykite.

Rauginant vaisių ar uogų masę misą reikia permaišyti 2 kartus per dieną. Maišyti reikia nuo dienų iki penkių dienų priklausomai nu uogų. Kiekviename mano pateiktame recepte yra nurodyta kiek dienų reikia fermentuoti uogų ar vaisių masę. Daugiau informacijos rasite mano knygoje NAMINIO VYNO GAMYBA.

Po dviejų ar penkių parų (priklausomai nuo recepto) reikia masę nuspausti. Tai galima padaryti per medžiaginį pakabinamą filtrą su stoveliu arba per tankų audinį. Dabar galima įdėti kreidos (jei naudosite) ir jei tai numato receptas. Tik kreidą naudokite taip kaip nurodyta ant pakelio naudojimo instrukcijos TAI LABAI SVARBU. Gautas sultis supilkite atgal į fermentacinį indą, uždarykite dangčiu su rauginimo vamzdeliu pripildytu vandeniu. Indą vėl pastatykite šiltoje 20-23˚C patalpoje, kaip ir pradžioje. Dabar indo nebeatidarinėkite, palikite tolimesnei fermentacijai. Fermentacija dar truks nuo savaitės iki trijų.

Kai fermentacija sustoja, t.y. per rauginimo vamzdelį nebeišeina burbuliukai ar išeina tik 1 burbuliukas per minutę indą atidarykite ir pamatuokite cukringumą. Hidrometras turi rodyti 0 arba ant juodos padalos -5. Tai reiškia, kad fermentacija baigėsi ir cukraus nebėra. Pargavus vynas bus rūgštaus skonio (sausas). Parodymą užsirašykite ir pagal jį dabar galima apskaičiuoti kokio stiprumo gavosi jūsų vynas.

Dabar sifono vamzdelio pagalba atskirkite vyną nuo susidariusių nuosėdų (negyvų mielių). Nuosėdas išpilkite o vyną vėl uždarykite dangčiu su rauginimo vamzdeliu ir palikite vėl porai dienų pastovėti šiltai, kad įsitikinti ar neprasidės vėl fermentacija. Kartais tai pasitaiko nes perpylimo metu mielės gauna deguonies ir atsigauna. Jei tai neįvyko pereikite prie vėdinimo.