Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi eu nulla vehicula, sagittis tortor id, fermentum nunc. Donec gravida mi a condimentum rutrum. Praesent aliquet pellentesque nisi.
Image thumbnail

APIE VYNDARIŲ SODYBĄ

Sodyba

Sodyba įsikūrusi Žemaitijos nacionalinio parko miškų apsuptyje, Šaltinių slėnyje prie Babrungo upelio, kuris išteka iš Platelių ežero. Šalia mūsų sodybos taip pat prateka šis upelis, sudarydamas kilpas tarp čia ledynmečiu susiformavusių kalvų ir skardžių, apaugusių miškais. Upelis labai vingiuotas, sraunus ir švarus. Jame neršia upėtakiai, nėgės ir kitos žuvys. Nuo senų laikų jame dažnai užtvankas stato bebrai. Čia galima sutikti ir gražiausią Lietuvos paukštį tulžį, kuris įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą, taip pat juodąjį genį. Čia rytais klykia gervės, o naktį karaliauja pelėdos, apuokai ir šikšnosparniai. Ši vietovė įtraukta į Babrungo kraštovaizdžio draustinį, kuriame gausu šaltinių, kalvų ir senų girių.

Vyndarių sodyba
Žemaitijos; Nacionalinės Vyndarių Asociacijos ir Lietuvos vėliavos

Į sodybą dažnai užklysta briedžiai, kiškiai ir lapės. Kartais danguje ratus suka vanagai, klykia suopiai. Sodybą supa graži ir laukinė gamta, kurioje esame tik svečiai.

Šalia sodybos miške yra kapinynas, žmonių vadintas Švedkapiu. Jame buvo rasta žirgų kamanų liekanų, iečių antgalių, kardų, sagų, kurie eksponuojami Telšių muziejuje.

Svečias iš po nakties
Tulžys sodyboje geriausias žvejas
Juodasis genys miško daktaras ir triukšmadarys
Pilkoji gervė su mažylių pasivaikščioti išėjo
Dieną, naktį namus saugo Pelėda
Nieks neaišku, viskas atvirkščiai
Iš pat akstyvo ryto Bebras pluša

Sodyba įkurta 1918 m. Šatkauskų šeimos, o 2016 m. rekonstruota Marcinkevičių ir vis plečiama. Ji užima 9 ha ploto, kuriame yra trys įžuvinti vandens telkiniai – juose galima pažvejoti ir išsimaudyti. Sodyba ribojasi su Babrungo upe. Aplink yra ir miškai, kuriuose smagu pasivaikščioti ar pasivažinėti dviračiais. Sezono metu galima uogauti ar grybauti. Kadangi tai kalvota vieta, apaugusi miškais, vietomis atsiveria įvairūs kraštovaizdžiai.

Sodyboje yra vyninė, kurioje gaminame vyną. Taip pat ir vyno rūsys – jame vynai bręsta, įgauna skonį, pasakoja istorijas.

Aplink sodybą rasite nemažai lankytinų ir gražių vietų, kurių keletą galima pasiekti pėstute, kitas automobiliu ar dviračiu. Už 2 km yra Iešnalės ežeras, po to Platelių, Žiedelio, Ilgės. Už 8 km – Šaltojo karo muziejus, Beržoro kaimas. Už 12 km yra Platelių miestelis, kuris yra vienas populiariausių lankytinų vietų vasaros sezonu. Jame veikia Dailės muziejus bei Užgavėnių kaukių „Ličynų“ muziejus. Plungės miestas ir Oginskio dvaras už 11.5 km.